Irak’ta düğün faciası; yüzden fazla kişi öldü, 500 yaralı

Irak’ın Musul kentinde bir düğün salonunda çıkan yangında 113 kişi hayatını kaybederken, 500’e yakın kişi de yaralandı.

Musul Sağlık Dairesi Müdür Yardımcısı Ahmed Hamdani, Musul’un Hamdaniye ilçesinde düğün salonundaki yangında 1123 kişinin öldüğünü 500 kişinin yaralandığını söyledi.

Havai fişekler nedeniyle çıktığı bilgisi basına yansıyan yangın esnasında düğün salonunda 800 kişinin bulunduğu öğrenildi.

Irak haber ajansı INA’nın Musul Sağlık Dairesi’nden bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, Musul’un Hamdaniye ilçesinde bir düğün salonunda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yetkililer, düğün esnasında kullanılan havai fişeklerin yangına sebebiyet vermiş olabileceğini belirtti.

Kısa süre sonra bölge valiliği, Reuters haber ajansına 113 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Resmi kurumlar da ölü sayısı “en az 100” olarak düzeltildi.

Yangın bölgesine çevre illerden çok sayıda itfaiye ekibi ve ambulans sevk edilirken, İçişleri Bakanı Abdulemir Şammari’nin de bölgeye gideceği duyurulmuştu.

Gelin ve damadın dans ettiği esnada çıkan yangın görüntüleri sosyal medyaya da yansımıştı. Görüntülerde insanların panik içinde sağa sola koşuşturdukları yer almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx