Gazeteci Metin Münir hayatını kaybetti

Gazeteci ve yazar Metin Münir, bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) başkenti Lefkoşa’da hayatını kaybetti.

Sözcü gazetesinin haberine göre, öğlen saatlerinde Girne kentine bağlı Ozanköy’deki evinde rahatsızlanan 79 yaşındaki Münir, ambulans ile Lefkoşa Yakın Doğu Hastanesi’ne kaldırıldı.

Münir, yapılan müdahaleye rağmen saat 16.00 sıralarında vefat etti.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Metin Münir’in vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı.

Münir Ailesi’ne taziye dileklerini ileten Tatar, “Gazeteci Metin Münir’in ani vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Uzun yıllar yabancı basında da yazıları ile kendisini başarıyla tanıtmış bir kardeşimiz olarak yazılı basında iz bırakarak aramızdan ayrılmıştır. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

1944 yılında Lefkoşa’da dünyaya gelen Metin Münir, Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Münir, Turkish Daily News, BBC, London Times, Financial Times ve Sunday Times‘ın Türkiye temsilciliğini yapmıştı.

Güneş Gazetesi’nde bir süre genel yayın yönetmenliği yapan Münir; Yeni Yüzyıl, Yeni Binyıl, Sabah ve Vatan gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.

2012 yılında Milliyet’teki işine son verilen Metin Münir, yazılarına bir süre ara verdi. Münir, 2015 yılından 2020’ye kadar T24’te yazılarına devam etti.

Münir’in “Sabah Olayı” ve “Ölümden Sonraki Hayatım” isimli iki kitabı bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx