Galatasaray, Süper Kupa Finali’nin Türkiye’de oynanmasını istedi

AA

2022-2023 Sezonu Süper Lig Şampiyonu ile Türkiye Kupası Şampiyonu arasındaki 2023 Süper Kupa müsabakası, 29 Aralık 2023 Cuma günü Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanacak.

Al-Awwal Park Stadyumu’nda yapılacak maç saat 20.45’te başlayacak.

Bu dev öncesinde ise sarı-kırmızılılar, bir talepte bulundu.

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu, Süper Kupa Finali’nin Türkiye’de oynanmasını istedi.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, “Süper Kupa Finali’nin Türkiye’de oynanması” ana gündem maddesiyle olağan divan kurulu toplantısının yapıldığı hatırlatıldı.

“Cumhuriyet’imizin 100. yılında Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde yaşaması arzumuzdur”

Divan kurulunun oy birliğiyle yayınlanmasına karar verilen metinde şu ifadelere yer verildi:

Ülkemizi sporda ileri götürmek üzere yola çıkan Ali Sami Yen ve arkadaşlarının takipçileri olarak, 100 yılın kupasının, 100. yıl ‘Cumhuriyet Kupası’ olarak, ecdadımızın kanıyla, canıyla, fikri ve irfanıyla kazandığı ve koruduğu Türk vatanında oynanmasını istiyoruz. Atatürk’ün evlatları olan Türk gençliğinin, karşılaşmayı sahip oldukları topraklarda izlemesi ve bu hissiyatı hangi takım taraftarı olursa olsun millet bilinciyle Cumhuriyet’imizin 100. yılında Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde yaşaması arzumuzdur. Stat kapasitesinin belirli bir kısmının, vatan uğruna şehit olanların yakınlarına, gazilere, son büyük depremde mağdur olan bölge halkı temsilcilerine, özveri ile çalışarak pandemide ve her afette cansiperane hizmet veren tabiplerimize, hemşire ve yardımcı personele, eczacı, veteriner ve diş hekimlerine, Türkiye’nin ağır emekçileri; madenci, itfaiyeci ve öğretmenlere, olimpiyatlarda madalya kazanmış veya dünya ve Avrupa şampiyonalarında madalya almış milli sporcularımıza, milli birlik ve beraberliğin anayasal teminatı olan Cumhurbaşkanlığı makamı yetkisinde dağıtılmasını öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx