Bu 7 Altcoin’e Dikkat: Binance Listeleyebilir!

Kripto para alım satımında küresel bir lider olan Binance, dün, BLUR’u spot platformunda resmen listeledi. BLUR, daha önce borsanın vadeli işlemler kısmında yer alıyordu. Bu nedenle, borsanın vadeli işlemlerinde yer alan, ancak spot piyasada listelenmeyen altcoinler dikkat çekti. Araştırma platformu Layergg, vadelide yer alan, ancak spotta yer almayan altcoin’lerin bir listesini çıkararak, tıpkı BLUR gibi bu coinlerin de Binance’te listelenme olasılığı olduğuna işaret etti.  İşte detaylar…

Binance, BLUR’u spot piyasasında listeledi

Bir kripto araştırma platformu olan Layergg, yakın zamanda paylaştığı bir X gönderisiyle dikkat çekti. Layergg, Binance’te listelenmesi muhtemel olan 7 altcoin’i paylaştı. Zira Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Binance, spot üzerinde BLUR’u listeledi. Bu hamle, daha önce vadeli işlemler piyasasıyla sınırlı olan bir varlık için spot listeleme sunulmasına işaret etti.

Spot ve Vadeli işlem ticareti arasındaki ikilik, kripto para piyasasının çok önemli bir yönüdür. Spot alım satım, bir finansal aracın, bu durumda bir kripto para biriminin, anında teslimat ve uzlaşma için doğrudan satın alınmasını veya satılmasını içerir. Öte yandan, vadeli işlemler ticareti, katılımcıların gelecekte belirli bir zamanda önceden belirlenmiş bir fiyattan bir varlığı satın almasına veya satmasına olanak tanır.

Layergg, borsanın spot piyasasında listelenecek 7 altcoin’i duyurdu

Binance’in BLUR’u spotta listeleme hamlesi, borsanın daha geniş bir varlık yelpazesi için likiditeyi ve erişilebilirliği artırma çabasına işaret ediyor. Spot listelemeler, vadeli işlem sözleşmeleriyle ilişkili karmaşıklıklar olmadan basit işlemleri kolaylaştıran kullanıcı dostu yapıları nedeniyle doğal olarak daha geniş bir trader ve yatırımcı havuzunu kendine çekmektedir. Sektör gözlemcileri bu hamlenin etkileri üzerine spekülasyon yaparken, spot listelemelerin şu anda Binance’teki vadeli işlemler piyasasıyla sınırlı olan diğer varlıklara genişletilmesi potansiyeline yönelik hissedilir bir ilgi var. Layergg’in tweetinde, yalnızca Binance vadelilerinde listelenen, ancak spotta yer almayan yedi projenin altı çizildi:

  • PYTH
  • BONK
  • KAS
  • TOKEN
  • BSV
  • ORBS
  • BIGTIME

Bu nedenle, birçok kişinin aklındaki soru, diğer vadeli işlemlere özel varlıkların spot piyasada görünürlük kazanıp kazanmayacağı oldu. Hızla gelişen kripto dünyasında Binance gibi borsalar, kullanıcı tabanlarının değişen ihtiyaç ve tercihlerine uyum sağlayarak inovasyonun ön saflarında yer alıyor. Piyasa olgunlaştıkça, spot ve vadeli işlem dinamikleri arasındaki ayrım giderek daha kritik hale geliyor. Yatırımcılar kendi özel işlem stratejilerine hitap edecek çeşitli seçenekler sunan platformlar arıyor. Zira dinamizmiyle bilinen kripto para piyasası sürekli bir evrim halinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx