Bir Kullanıcı, Fulya Öztürk’ü “Haber Yapmaya Değil Haber Olmaya Gidiyor” Diyerek Topa Tuttu!

Kahramanmaraş depremlerinde uzun süre sahada kalan gazeteci Fulya Öztürk, şimdi de İsrail ve Filistin arasında yaşanan çatışmaları yakından takip etmek için savaş bölgesinde. ‘@agahpamukov’ adlı bir Twitter kullanıcısı Fulya Öztürk’ü ‘haber yapmaya değil haber olmaya gittiğini’ belirterek çok sert şekilde eleştirdi.

CNN Türk muhabiri olarak görev yapan Fulya Öztürk özellikle son dönemlerde çok sık duyduğumuz gazetecilerin başında geliyor.

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli korkunç depremlerin olduğu gün bölgeye giden Fulya Öztürk anbean yayınlarına devam etmişti.

Deprem bölgesindeki hareketleri nedeniyle zaman zaman eleştirilerin hedefi olan Öztürk’ün “abartılı” bulunan tavırları çok konuşulmuştu.

Fulya Öztürk, zaman zaman haber yapmak için gittiği bölgelerde yaşadığı zorlukları anlatıyor biliyorsunuz. Öztürk’ün görev için bulunduğu yerlerde başına gelen olaylara da çok kez tanık olduk.

CNN Türk Özel Haberler Şefi Öztürk, bugünlerde İsrail ve Hamas arasındaki sıcak çatışmaları takip edip olan biteni kamuoyuna duyurmak için savaş bölgesinde bulunuyor.

Kameraman arkadaşı Halil Kahraman ile birlikte savaş bölgesindeki konumunu koruyan Öztürk son olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gündem oldu.

‘Beni az önce “02-21” sadece bu 4 rakamlı numaradan aradılar. Kısık sesli bir adam ‘İsrail’de misin? Kendine dikkat et yine arayacağım’ dedi.’ diyen Öztürk tehdit haberleriyle öne çıktı.

NTV muhabiri Osman Terkan ile beraber bulunduğu alanda roket saldırısı gerçekleştiğinde Öztürk’ün tavırları tartışma konusu oldu. Öztürk kendisine “şov yaptığını” ima edenlere “Siz ne aşağılıksınız ya?” diyerek ateş püskürdü.

“Siz ne aşağılıksınız ya?

Ben roket atılırken yayında değildim 

‘Beni gör’ derken rejiye kendimi fark ettirmeye çalışıyordum.

Yayının ben de olduğunu anladığım an da sakin bir şekilde 1 saat Yayın yaptım 

O görüntüler ise; Ekibimizin bakın o anlar Yayın öncesine nasıl yansıdı şeklinde yayınlamış. Siz de alıp sanki ben yayında öyle yapmışım gibi algı yaratıyorsunuz. Halbuki yayına girdiğim an son derece sakinim. Benim kaçıncı zor bölge görevim bu siz kimsiniz ya?

Sizi Allah’a havale ediyorum 

Ama size son bir not.

Siz beni yenemezsiniz. Hep daha iyi yerlere çıkar benimm yolum… Fark etmiyor musunuz?”

Tüm bu yaşananlara bakıldığında Fulya Öztürk’ün kendisininin yaptığı haberlerin önüne geçtiği düşünülmeye başladı.

“@agahpamukov” adlı bir Twitter kullanıcısı “Bu şahıs haber yapmaya gitmiyor hiçbir yere. Haber olmaya gidiyor” diyerek Fulya Öztürk’e sert tepki gösterdi.

‘Merkezde hep kendisi var. Depreme gidiyor, Fulya’nın ne kadar üzüldüğünü görüyoruz. Savaşa gidiyor, Fulya’nın ne kadar korktuğunu görüyoruz. Haber? Haber yok. Seyirci Fulya’yı izliyor.’

Söz konusu paylaşımı da buradan görebilirsiniz ?

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Yorumlara bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx