Banka Hesabı Olanlar Mobil Bankacılık Kullananlar Tehlike Altında! Virüs Telefonunuza Sızmış Olabilir

Bankaya gitmek yerine tüm bankacılık işlemlerini mobil bankacılık hizmetleri üzerinden halledebilmek çok güzel. Ancak bu bir tehdit oluşturmaya başladı. Çünkü telefonlarımıza sızan bir virüs bütün paramızı hiç edebilir. Bütün birikiminizin bir anda yok olması an meselesi.

GoldPickaxe adlı truva atı virüsü, hem Android hem de iOS ekosistemlerindeki cihazları etkileyen bir tehdit olarak ortaya çıktı. Özellikle bankacılık uygulamalarını hedef alan bu virüs, iPhone’lar için yeni bir risk oluşturuyor.

Apple’ın iOS ekosistemi genel olarak güvenliğiyle bilinse de, GoldPickaxe gibi gelişmiş virüslerin varlığı bu algıyı sorgulatıyor. Bu virüs, biyometrik verilere, kimlik bilgilerine ve metin mesajlarına erişebiliyor, bu da özellikle bankacılık uygulamaları üzerinde ciddi bir risk oluşturuyor.

GoldPickaxe’nin iPhone’lara bulaşması, Apple’ın TestFlight gibi sistemlerinde yaşanan bir güvenlik zaafından kaynaklanıyor. Apple, virüsün varlığını fark edip TestFlight’tan kaldırmış olsa da, bilgisayar korsanları kurumsal MDM seti üzerinden de iPhone’lara sızmış durumda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx