Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den ‘öğretmenevi’ açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı yazılı açıklamada “Öğretmenlerimizin istekleri ortasında öğretmenevlerinden öbür kamu çalışanından daha yüksek bir indirimle faydalanmak yer alıyordu. Bu istikamette yeni bir adım attık. Düzenlemeye ait yazıyı vilayetlerimize gönderdik. Bugünden itibaren öğretmenlerimiz öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimle konaklayabilecek” dedi.

Öğretmen ve okul yöneticileri ile daima birlikte vakit geçirdiklerini söz eden Özer, şunları kaydetti:

“Öğretmenlerimizin bize ilettiği talepleri kıymetlendirerek onların çalışma şartlarını güzelleştirmek için adım atmaya devam ediyoruz. Öğretmenlerimizin istekleri ortasında öğretmenevlerinden öteki kamu çalışanından daha yüksek bir indirimle faydalanmak yer alıyordu. Bu istikamette yeni bir adım attık. Düzenlemeye ait yazıyı vilayetlerimize gönderdik. Bugünden itibaren öğretmenlerimiz öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimle konaklayabilecek.”

Türkiye genelinde 551 öğretmenevi bulunuyor.

SÖZLERİ REAKSİYON ÇEKMİŞTİ

2020’de KPSS imtihanına giren öğretmen adayları, 2021 yılında kendilerinin aldığı puanlardan daha düşük puanlara öğretmen alımı yapıldığını belirterek Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer hakkında toplumsal medya üzerinden kampanya başlatmıştı.

Özer’in öğretmenlere “Mühendisler de atanamıyor lakin bu türlü ağlamıyor” dediği argüman edilmişti. Özer’in bu kelamları kamuoyunda reaksiyon çekmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*