TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’den hakem ve Ahmet Nur Çebi açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi gündemi değerlendirdi. TRT Spor’a konuşan Başkan Büyükekşi, TFF’nin yeni uygulaması hakkında bilgilendirme yaptı.

Hakem kararlarının uzun yıllardır tartışıldığını belirten TFF Başkanı, “Hakem kararları yıllardan beri tartışılıyor. Haftanın maçları bittikten sonra salı günü yayıncı kuruluşta, MHK başkan yardımcısı Murat Ilgaz ile TFF eğitimcisi ve danışmanı Hugh Dallas, haftanın tartışmalı pozisyonlarını değerlendirecek” dedi.

TFF Başkanı yayıncı kuruluşla birlikte başlayacak yeni uygulama hakkında şu sözlerle bahsetti: “Madem ki kararların irdelenmesi gerekiyor, o halde bunu görevde olan kişiler yapsın. Bu program sayesinde Türk futbolunu kaosa sürükleyen ve sürekli polemik olan sorunu çözmek istiyoruz. Birçok tartışmayı bitirir diye düşünüyoruz.”

“HAKEM ATAMALARINDA KİŞİ İRADESİNİ GERİDE BIRAKTIK”

TFF’nin yeni geliştirdiği sistemle birlikte hakem atamalarında kişi iradesini geride bıraktığını vurgulayan Mehmet Büyükekşi, “Yıllardan beri, Türk futbolunda ‘Şu hakemi istemiyorum, bu hakemi istemiyorum, bazı hakemlere düdük astırırım gibi’ eski alışkanlıklar var. Neden eski diyorum? Geliştirdiğimiz sistemle hakem atamalarında kişi iradesini dışarıda bıraktık” ifadelerini kullandı.

Merkez Hakem Kurulu’nun dün düzenlenen toplantısında konuşmasının Ahmet Nur Çebi’ye yönelik olduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten TFF Başkanı, “Ben özellikle şunu söylemek istiyorum; açıklamalarımın muhatabı ne Beşiktaş ne de başka bir kulüp. Özellikle çok sevdiğim, saydığım Ahmet Nur Çebi de değil. Bunun altını çizmek istiyorum” açıklamasını yaptı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*