Polisin dikkati yakalattı: Gözleme sacında ‘Metamfetamin’

İstanbul otogarında kontrol yapan polis takımları, durdurdukları bir takside yaklaşık 2 kilo metamfetamin ele geçirdi. Gözleme sacına zulalanmış uyuşturucuyla ilgili bir kuşkulu gözaltına alındı.

Bayrampaşa, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda bilhassa uyuşturucu hatalarıyla ilgili kontrol yapan polis takımları taksiye binen bir şahıstan şüphelendi.

Tedirgin hareketleri dikkat çeken kişinin bindiği taksi durduruldu. Polisin şüphelendiği A.K.’nin (27) üst araması yapıldı. Daha sonra ise eşyaları incelendi.

SACDAN METAMFETAMİN ÇIKTI

Yapılan incelemede şüpheliye ilişkin elektrikli gözleme sacının olması gerekenden ağır olduğu fark edildi.

Polis takımları sacı açınca içerisinde 4 modül halinde şeffaf poşetlere doldurulmuş 1 kilo 990 gram metamfetamin ele geçirdi.

UYUŞTURUCU HATASINDAN SÜREÇ YAPILDI

Gözaltına alınan kuşkulu hakkında “Uyuşturucu yahut Uyarıcı Unsur İmal yahut Ticareti” kabahatinden süreç yapıldı. Daha sonra ise adliyeye gönderildi.

BİLİNÇ BULANIKLIĞI, KİLO KAYBI, ÖLÜM

Ele geçirilen metamfetaminin doğu vilayetlerinden getirildiği öne sürüldü. Son devirlerde polisin operasyonlarda daha sık karşılaştığı metamfetamin, mevte en süratli götüren uyuşturucu olarak da biliniyor.

Bilinç bulanıklığı, çok kilo kaybı, diş düşmesi, halüsinasyon üzere tesirleri olan metamfetamin kullanıcıları daha çok derilerindeki yaralarla tanınıyor.

BÖCEK HALİSÜNASYONU

Uzmanlara nazaran; metamfetamin kullanan şahıslar aşikâr bir müddet uyuşturucu kullanınca derilerinin altında böcek dolaştığı halüsinasyonları görmeye başlıyor.

Daha sonra ise böcekten kurtulayım diyerek kendi tırnaklarıyla kendi derilerine ziyan veriyorlar.

Her kullanımda doz artıran bağımlıların, tedavi olmamaları halinde mevtle sonuçlanan bir sürece girdikleri belirtiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*