NovaBook ve NovaPad için ticari marka başvurusunda bulundu

 NovaBook ve NovaPad için ticari marka başvurusunda bulundu
 NovaBook ve NovaPad için ticari marka başvurusunda bulundu

Şu anda Huawei dizüstü bilgisayarlar HUAWEI MateBook olarak biliniyor. Benzer şekilde, şirketin tabletleri de MatePad ve MediaPad olarak adlandırılıyor. Ancak akıllı telefonlar için firma, Mate’e ek olarak nova ve P olmak üzere iki marka daha kullanıyor.

Şimdi, ITHome’a göre Huawei, ‘NovaBook’ ve ‘NovaPad’ terimleri için iki ticari marka başvurusunda bulundu. Bu, şirketin gelecekte nova markalı dizüstü bilgisayar ve tabletler piyasaya süreceğini gösteriyor.

Ancak maalesef bu markalarla yeni ürünleri ne kadar yakında göreceğimizi söyleyemiyoruz. Bunun nedeni, firmanın 2019’un sonlarında ‘HUAWEI NovaBuds’ adlı bir ticari markayı zaten kaydetmiş olmasıydı . Bununla birlikte, bir yıldan fazla bir süre sonra bile, bu markaya sahip tek bir ürün hala yok.

Huawei, piyasaya çıktığından beri sadece akıllı telefonlar için nova markasını kullanıyor. Öte yandan, Mate markası birden fazla ürün kategorisi için kullanılır. 

Nova serisi telefonlar diğer serilerle bir arada bulunabiliyorsa, Huawei’nin NovaBooks ve NovaPads’i MateBooks ve MatePad’lerden farklı bir dizi özellik ile piyasaya sürmesinde herhangi bir sorun görmüyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*