Hemşehrilerinden imza kampanyası: Çankırılı Boris’in her vakit yanındayız

Boris Johnson’ın Kalfat’ta cetlerinin yaşadığı konutun önünde bir ortaya gelen “hemşehrileri”, basın açıklaması yaptı.

Kalfat Köyü Muhtarlığı, Kalfat Vakfı ve Kalfat Gençlik Derneği ismine açıklama yapan Sinan Karaağaç, Boris Johnson’ın dün olduğu üzere bugün de yanında olduklarını söyledi.

Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Kalfat köyünden bir görünüm.

“ÇANKIRILI BORİS’İN HER VAKİT YANINDAYIZ”

Kalfat’ın Johson’ın dedelerinin memleketi olduğunu söz eden Karaağaç, Boris Johnson’a takviyelerini her vakit lisana getirdiklerini belirterek, “Başbakanlık devrinde Türkiye ile uygun bağlar içinde olması, Cumhurbaşkanı’mızla olan samimi diyalog süreçleri gösteriyor ki o cet topraklarının kendisi için değeri hayli değerli.” dedi.

Boris Johnson’ı memleketinde de ağırlamak istediklerini lisana getiren Karaağaç, “Bizler de bugün onun başarılı olarak yürüttüğüne inandığımız başbakanlığı bırakmaması ve vazifesini sürdürmesi ismine hemşehrileri olarak takviyemizi ortaya koyuyoruz. ‘Çankırılı Boris Johnson’ın her vakit yanındayız’ sloganıyla Çankırı ve Türkiye genelinde imza kampanyası başlatıyoruz.” diye konuştu.

Johnson, 7 Temmuz’da iktidardaki Muhafazakar Parti liderliğinden istifa etti.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 7 Temmuz’da iktidardaki Muhafazakar Parti liderliğinden istifa ettiğini, başbakanlık vazifesini ise yeni önder seçilene kadar sürdüreceğini açıklamıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*