Google Duyuru Yaptı: Bu 7 Yapay Zeka Coin Tırmandı!

Google, “Bard” adlı deneysel üretken yapay zeka aracına erişim izni verdiğini duyurdu. Teknoloji devi daha önce, OpenAI’nin ChatGPT yapay zeka sohbet robotunun başarılı lansmanının ardından aracın gelişimini açıklamıştı. Google’ın bu duyurusu, yapay zeka alanında öne çıkan bazı coin projelerinin sıçramasına neden oldu. İşte detaylar…

Google, Bard hakkında duyuru yaptı

Alphabet’in Google’ı, Bard erişimini açtıklarını açıkladı. Google’ın Bard yapay zekası, bireyler, işletmeler ve topluluklar için faydalı yapay zeka deneyimleri sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakın tarihli bir blog gönderisinde Google, aracın yılda 20 kitabı nasıl okuyacakları konusunda kullanıcılara nasıl rehberlik edebileceğinin bir örneğini gösterdi. Google, AI ilkelerine dayalı olarak güvenli ve güvenilir bir araç oluşturmaya odaklandığını vurguladı. Şirket, sistemlerini geliştirmek için insanların geri bildirimlerini ve değerlendirmelerini kullanarak aracı iyileştirmeye çalışıyor.

Kullanıcılar Bard’ı denemek için şimdiden kayıt olabilse de, erişim şu anda belirli coğrafi konumlarla sınırlı. Şu anda yapay zeka, gelecekte diğer ülke ve dillere genişletme planları ile Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’taki kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Şirket, Bard’ın şu an için yalnızca bir deney olduğunu belirterek dikkatli davrandı. Google, Bard’ın deneysel bir araç olduğu ve yanlış veya uygunsuz yanıtlar verebileceği konusunda uyardı. Şirket, kullanıcılara araca erken erişim izni vermek için bir bekleme listesi açtı. Bard’ın şu anda Google Workspace hesaplarını veya 18 yaşın altındaki bireyleri desteklemediğini belirtmek önemlidir.

7 yapay zeka coin yükseldi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Yapay Zeka (AI), son yıllarda kripto para birimi endüstrisi üzerinde önemli bir etkiye sahip olmuştur. AI, ticaret verimliliğini artırarak, güvenliği artırarak ve madencilik operasyonlarını optimize ederek kripto para birimi endüstrisinde devrim yaratma potansiyeline sahiptir. Ancak bunların yanı sıra, özellikle OpenAI’ın ChatGPT robotunu kullanıma açmasıyla, yapay zeka coin’leri önemli bir yükseliş yaşadı. Google’ın ChatGPT rakibi Bard’a yönelik en son duyurusu ise, bazı kripto paralarda yükselişi tetiklemiş gibi duruyor.

CoinMarketCap’in yapay zeka (AI) ve büyük veri kategorisinde özellikle yedi altcoin, son 24 saatteki yükselişiyle öne çıkıyor. Öncelikle OceanEx Token (OCE), yüzde 22.21 oranında değer kazandı. Diğer yandan Presearch (PRE) yüzde 13.78 yükseldi. SingularityDAO (SDAO) yüzde 12.9, Agoras: Currency of Tau (AGRS) yüzde 13.06 değer kazandı. DOC.COM (MTC) yüzde 12.09 yükselirken Graphlinq Chain (GLQ) yüzde 9.8 oranında ivme elde etti. Son olarak, ROOBEE (ROOBEE) isimli coin, son 24 saatte yüzde 8.91 yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir