Efsane Marco Van Basten’den olay Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi yorumu

Hollanda ve dünya futbolunun efsane isimlerinden olan Marco Van Basten, Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi kıyaslamasında tarafını ‘çok keskin’ biçimde belirli etti.

Hollandalı efsane futbolcu Marco Van Basten, Cristiano Ronaldo’nun Lionel Messi’den daha âlâ olduğunu düşünenlerin futbol hakkında hiçbir şey bilmediği konusunda açıklamalar yaptı.

PSG’nin yıldızı Messi ve Manchester United’ın önderi Cristiano Ronaldo, ışıltılı meslekleri boyunca daima kıyaslandılar. İki yıldızın futbol piyasasına adım attıkları günden bu yana dünyanın en yeterli oyuncusunun kim olduğu tartışması devam ediyor.

Goller, mükafatlar ve asistler kelam konusu olduğunda ikiliyi birbirinden ayırmak neredeyse imkansız. Fakat Van Basten devam eden tartışmalarla ilgili olarak çok keskin tabirler kullandı.

İtalyan basınına röportaj veren 57 yaşındaki Van Basten, “Cristiano mükemmel bir oyuncu ancak onun Messi’den düzgün olduğunu söyleyenler futbol hakkında hiçbir şey bilmiyorlar ya da bunu berbat niyetle söylüyorlar” dedi.

Messi’nin eşi gibisi olmadığını lisana getiren Van Basten, “Messi tipinin tek örneği. Taklit etmek ve tekrarlamak imkansız. Onun üzere bir oyuncu her 50 yahut 100 yılda bir gelir. Çocukken, futbol dehası potasına düştü” halinde konuştu.

TARİHİN EN GÜZEL ÜÇ OYUNCUSU LİSTESİNE KOYMADI

Sakatlanmadan evvel üç Ballon d’Or kazanan eski Milan ve Ajax efsanesi, 28 yaşında futbolu bırakmak zorunda kaldı. Tüm vakitlerin en uygun üç oyuncusu ortasına Messi’yi koymayan Van Basten, “Pele, Maradona ve Cruyff benim için tarihin en büyük üç oyuncusu. Çocukken Cruyff üzere olmak istiyordum. Benim arkadaşımdı. Onu özledim. Pele ve Maradona da inanılmazdı” diyerek şöyle devam etti:

“Messi de kusursuz bir oyuncu lakin Maradona bir kadroda her vakit daha fazla kişiliğe sahipti. Savaşa girmek için kendini öne koyan Messi değil.”

Marco Van Basten ve Diego Armando Maradona.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*