Dünyada birinci defa bir kitap, eğitim olarak akredite edildi

Dünya sıra dışı vakitleri geride bırakırken, bireylerin his durumları ve ömür doyumları da global değişimlerden etkileniyor. Analitik ve danışmanlık şirketi Gallup tarafından yayımlanan State of the Küresel Workplace 2022 raporuna nazaran dünya çapında çalışanların yüzde 44’ünün “stresli” olduğu bilinirken, sadece 5 çalışandan birinin işine bağlı hissettiği görülüyor. Gerilimi direktörün, muvaffakiyete ulaşmanın ve potansiyelini gerçekleştirmenin yolunun değişimden geçtiğine inanan Milletlerarası Koçluk Federasyonu MCC (Master Certified Coach) unvanlı koçu Fatih Elibol, eğitim olarak akredite edilerek dünyada bir birincisi gerçekleştiren kitabı Gelecek Bugün Başlar’ı, fiyatsız bir eğitim serisine dönüştürüyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan MCC Fatih Elibol, “Değişimi başarabilmek için hakikat ve güçlü sorular sormak, bu sayede gerçek potansiyeli keşfetmek gerekiyor. İnteraktif bir kitap olarak yola çıkan, tıpkı isimde bir derneğe dönüşen ve bugün akreditasyon kazanarak fiyatsız bir eğitim olarak sunulan Gelecek Bugün Başlar, hayatı kolaylaştıracak metotlar olan ‘koçluk’ ve ‘kendi kendine koçluk’ kavramlarını daha çok şahsa ulaştırmayı hedefliyor. Üç ayda bir yinelenecek olan fiyatsız etkinliğimizin ikincisi, 27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek” dedi.

“KÜRESEL ÜRETKENLİĞİ ARTIRMANIN YOLU BİREYİN POTANSİYELİNİ AÇIĞA ÇIKARMASINDAN GEÇİYOR”

Günümüzün büyük bir kısmının işimizle meşgul olduğumuz vakitlerden oluştuğunu söz eden MCC Fatih Elibol, “Bu taraftan, Gallup’un global çalışma hayatının fotoğrafını çeken raporu dünya toplumlarının genel his durumuna ve hayat memnuniyetine ait çarpıcı datalar sunuyor. Araştırmaya katılan çalışanlardan sadece 3’te birinin ömür memnuniyetlerinin geliştiği görülüyor. Dünya olarak daha üretken, verimli ve başarılı olmamızın yolu bu oranı artırmaktan geçerken, bunu başarmak için her bireyin potansiyelini en güzel halde açığa çıkarması gerekiyor. Koçluk ve kendi kendine koçluk kavramları tam da bu noktada devreye giriyor. Hayatını dönüştürmek isteyenler, koçluk kavramıyla ilgilenenler, kendinin koçu olmak ya da bu mesleği profesyonel olarak icra etmek isteyenler, fiyatsız Gelecek Bugün Başlar eğitimlerine katılarak, hayatın içindeki karmaşayı tertibe koyan bir yaklaşım olan koçluğu öğrenme ve uygulama bahtı yakalıyor” sözlerini kullandı.

KOÇLUĞU PROFESYONEL OLARAK YAPMAK İSTEYENLERE DE HİTAP EDİYOR

Koçluk kavramını daha çok bireye ulaştırmak için Gelecek Bugün Başlar Derneği’ni faaliyete geçirdiklerini hatırlatan MCC Fatih Elibol, “Derneğimizin çatısı altında koçluk kavramının gücünü yaymak ve hayallerini gerçekleştirmek isteyen gençlere verilecek burslarla herkesi bu yeterlilik hareketiyle tanıştırmak için çalışıyoruz. 27-28 Haziran’da gerçekleştireceğimiz fiyatsız eğitime katılanlar koçluğu manaya, kendi kendinin koçu olmanın yollarını keşfetme üzere imkanlar bulurken, koçluk mesleğini icra etmek isteyenler Milletlerarası Koçluk Federasyonu tarafından zarurî kılınan eğitimlerin birinci 6 saatini de fiyatsız biçimde tamamlamış olacak. Herkesin iştirakine açık olan ve 20 yıllık koçluk tecrübesinden süzülen eğitim için iştirak formuna internet sitemden erişilebiliyor.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*