Devlet Bahçeli davet etti Baki Ersoy döndü: O isim dayak yediği ile kaldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye İstatistik Kurumu’nu (TÜİK) eleştirerek, “Zamlar bu milletin belini büküyor” dediği için disipline sevk edildikten sonra partisinden istifa eden Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy’u yeniden partiye davet etti.

Ersoy, davetin ardından MHP’ye döneceğini söyledi.

Baki Ersoy, TÜİK’in açıkladığı tartışmalı enflasyon verilerini eleştirerek, “Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek” demiş, bu sözleri nedeniyle ‘kesin ihraç’ talebiyle MHP Disiplin Kurulu’na sevk edilince de şu açıklamayla partisinden istifa etmişti:

“Liderim sayın Devlet Bahçeli beye ve davama bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bağlı ve sadık kalacağım. Disipline sevkimle ilgili kamuoyunda yapılan istismar edici tartışmaların davama ve partime zarar verme ihtimalini bertaraf amacıyla partimden bugün istifa ediyorum.”

SEDAT KILINÇ DARP EDİLMİŞTİ

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un MHP’ye geri dönmesinin ardından akıllara Sedat Kılınç geldi.

Baki Ersoy’un disipline sevkine tepki gösteren Kocasinan Belediye Meclis üyesi Sedat Kılınç, partiden istifa etmişti.

MHP’den istifa eden Kasyeri Kocasinan Meclis Üyesi Sedat Kılınç ve Deniz Postası TV Genel Yayın Yönetmeni Azim Deniz yaklaşık üç ay önce canlı yayın öncesi darp edilmişti.

Saldırıyı Ülkücülerin gerçekleştirdiğini dile getiren Azim Deniz yaşananları canlı yayında anlatmıştı. Kaşından yaralanan Azim Deniz, Sedat Kılınç’ın da Ülkü Ocakları üyeleri tarafından kaçırıldığını aktarmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*