CHP’li Tanju Özcan’a bayanların reaksiyonu sürüyor

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclisi mayıs ayı ikinci oturumunda yapılan oylamada el kaldıran AK Parti Meclis üyesi Hacer Çınar’a, “Bana niçin el sallıyorsunuz hanımefendi. El sallamak ayıp oluyor. Ben evli barklı adamım. O denli şey olmaz” biçiminde karşılık vermişti. Özcan, kelamlarının akabinde gelen yansılara yönelik toplumsal medya hesabından, “Görüyorsunuz ben orada yalnızca iffetimi muhafazaya çalışıyorum” formunda paylaşım yaptı. Yaşanan olayların akabinde Özcan, belediye meclis üyesi Hacer Çınar’ın da şube lideri olduğu Öz Sıhhat İş Sendikası üyeleri tarafından belediye binası önünde protesto edildi. Öz Sıhhat İş Sendikası Genel Lideri Devlet Sert’in de katıldığı protesto gösterisinde bayanlar Lider Özcan aleyhine sloganlar attı.

Öz Sıhhat İş Sendikası Genel Lideri Devlet Sert, “Bu atak yalnızca meclis üyesi şube liderimize değil tüm bayanlara ve bayanların onuruna yapılmıştır. Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan’ın bu berbat ve ahlaksızca telaffuzlarıyla gaye aldığı Türk bayanı dünyanın en fedakar, cefakar ve ahlaklı kadınlarıdır. Türk bayanının gücünü, ahlakını ve inançlarını yok sayarak nahoş atakta bulunulmasını asla kabul etmiyoruz. Vakti geldiğinde zalim Bolu Beyi’ne Köroğlu’nun bayanlarının da gereken karşılığı en hoş biçimde vereceğini biliyoruz” dedi.

“Gerekenlerin yapılmasını bekliyoruz”

CHP’yi de uyaran Sert, “Belediye liderinin üyesi olduğu CHP’yi de uyarıyoruz. Her fırsatta bayanları aşağılayan, her açıklamasında bayanları meta olarak gören, işçi bir bayana yönelik ahlaksız saldırıyı yapan bu köhnemiş zihniyete karşı gerekenlerin yapılmasını bekliyoruz” tabirlerini kullandı.

“Onu tüm bayanlara havale ediyorum”

AK Parti Belediye Meclis üyesi Hacer Çınar ise, “Sonuçta mecliste bir olay yaşandı. Beşerler gaf yapabilir, başı güzel değildir diye düşündüm. Süreç içerisinde bir özür bekledim fakat herhalde ayamadı. Özür dilemek aklına gelmedi herhalde. Onun üzerine ‘iffetimi koruyorum’ demesi asla kabul edilemez. Evvel Allah’a, sonra yargıya, Bolu halkına ve Türkiye’deki tüm bayanlara havale ediyorum” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*