Cardano, Ethereum ve XRP İçin Önemli Tarihler Açıklandı!

En büyük kripto para birimleri arasında yer alan Cardano (ADA), Ethereum (ETH) ve XRP için önemli tarihler açıkladı. İşte detaylar…

SEC ve Ripple davası için yeni tarih belirlendi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple, 7 Haziran 2022 konferansının resmi transkriptinin SEC’nin dosyalama bildiriminin mahkeme muhabiri Kelly Surina tarafından yapıldığı konusunda bilgilendirildi. Bildirim, mahkeme belgelerini kamuya açık hale getirmeden önce, taraflara, Ripple ve SEC’e, belgelerin seçilen bölümlerine redaksiyon önerebilmesini sağlıyor. Avukat James K. Filan, Twitter sayfasından gelişmeleri paylaşırken, resmi dökümün beklenenden daha kısa sürede kamuoyuna sunulmasını beklediğini söyledi.

Yargıç Sarah Netburn, bu ayın başlarında Ripple ve SEC için William Hinman belgesini hakkında bir konferans planlıyordu.   Belge, SEC’in Kurumsal Finansmanı’nın eski direktörü Hinman’ın ETH’yi menkul kıymet olmadığını ilan etmesine neden olan 14 Haziran 2018 tarihli bir konuşmanın ortaya çıkmasına yol açtı. Ripple, SEC’i belgeyi teslim etmeye zorladı. Ancak kurum, blockchain şirketine sınırsız erişim izni vermedi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, belgelerin teslim edilmesi emredilmesine rağmen, SEC onları tutmak için başka bir teklifte bulundu. Bu kez belgenin avukat-müvekkil gizliliği ile korunduğunu iddia etti. SEC’e göre Hinman, belgeyi hazırlarken SEC’in avukatlarından yasal tavsiye aldı. Bu belgelerin konuşulması için Eylül 2022’ye bir konferans planlandı.

Ethereum’da “Merge” gecikmesi mi yaşanıyor?

Son Ethereum çekirdek geliştiriciler buluşmasında, Ethereum birleşmesi (merge) üzerinde çalışan geliştiriciler, ekiplerinin birleştirme için hazır olup olmadığıyla ilgili birçok sorunu keşfetti. Sorunlara rağmen, geliştiriciler birleştirmeyi 6 Temmuz’a kadar Sepolia test ağında dağıtabileceklerinden eminler. Geliştirme toplantısında, Çarşamba günkü 7. ana ağ gölge çatalını çevreleyen konular hakkında uzun bir tartışma yapıldı. Geliştiricilere göre, birleştirme kötü gitti. Aktivasyondan sonra node’ların yüzde 20’si düştü.

Bağımsız bir araştırmacı olan Alexey Sharp, özellikle Erigon node’larıyla ilgili sorunun bir kısmının, gölge fork’ların doğasıyla ilgili olduğuna ve birleşmenin kendisiyle ilgili olmadığına dikkat çekti. Benzer şekilde, Hyperledger Besu node’larıyla ilgili sorun, bonsai denemelerini kullanan node’larındaki bir eşzamanlılık hatasından kaynaklanıyordu. Ağdaki sıkıntıların çözülüp çözülmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Cardano için son gelişmeler neler?

Cardano’nun Vasil Hard Fork’u için çalışmalar devam ediyor. IOG, Haziran sonunda test ağını hard fork’lamak için yeni bir hedef tarih üzerinde anlaştı. Borsaların ve SPO’ların, mainnet fork’undan önce gerekli tüm test ve entegrasyon görevlerini tamamlamak için dört haftası olmalıdır. Bu, Vasil mainnet hard fork’u için Temmuz sonuna işaret ediyor.  Öte yandan IOG, Cardano’nun cüzdanı Lace’i bu yaz teslim etmeyi umuyor. Ayrıca, IOHK ağ büyüme bilgileri sağladı. Şu anda Cardano’da 1.022 proje inşa edilirken, yakın zamanda toplam 90 proje başlatıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*