Binance’deki Bu 2 Altcoin’e Dikkat: Büyük Düşüş Bekleniyor!

Altcoin piyasası %10’un üzerinde vurulan Ethereum eşliğinde sert dalgalanıyor. Doğrudan Ethereum ile bağlantılı olan altcoin’ler Lido ve Synthetix %15’den fazla eridiler. Bununla birlikte analistler, 2 altcoin için daha fazla düşüşün yakın olduğunu söylüyor.

Bu 2 altcoin büyük düşüş riski altında

Uniswap fiyatı, büyük bir yönetim oylamasından sonra bile bu hafta geri çekilmeye devam ediyor. Fiyatı bu ay %30’dan fazla düşerek 6.72 doların altına geriledi. Borsa tokeni, 27 Temmuz’dan bu yana en düşük seviyelerine yakın seyrediyor. Teknik kısımda, dört saatlik grafik, UNI fiyatının son birkaç haftadır güçlü bir düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. UNI, tutmak için yoğun bir mücadele verdiği 6.6581 dolarda güçlü bir destek buldu. Bu esnada, RSI nötr noktanın altına düşerken, 25 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamanın altına düştü.

Uniswap aynı zamanda bir ayı bayrağı formasyonu geliştiriyor. Bu nedenle, satıcılar bir sonraki kilit desteği 6 dolarda hedefledikçe, UNI muhtemelen düşmeye devam edecek. Analist CrispusNyaga, 7.10 dolardaki direncin üzerinde bir hareketin düşüşü geçersiz kılacağını söylüyor. Uniswap’a benzer hareketli sergileyen bir diğer altcoin Ethereum oldu.

Temel gelişmeler Ethereum fiyatını sert vurdu

Ethereum bugün %9 düşerek sert vuruldu. Beklenen güncellemeye bir aydan az bir süre kala ETH dalgalı fiyat hareketleri sergiliyor. Bu arada, Jerome Powell’ın Jackson Hole toplantısında yaptığı konuşma, agresif faiz artırımlarının “iş tamamlanana” kadar devam edeceğinin sinyalini verirken daha riskli varlıklar için kasvetli bir görünüm verdi. Fed başkanı, enflasyonu kabul edilebilir seviyelere indirme sözüne atıfta bulunuyordu. Bu, Ethereum’un yaklaşmakta olan birleşmeden gelen yükseliş momentumu ile bile daha düşük işlem yapabileceğine inanmamı sağlıyor.

Ethereum Elliott dalga analizi

Bu soruyu cevaplamak için Elliot dalgasına ve Ethereum için mevcut dalga sayısına dönelim. En güncel dalga sayısı bizi bir C dalgasının başlangıcına sokar ve Elliot dalgası, C dalgasının en makul mesafesinin A dalgasına eşit veya A dalgasının 1,618 katı bir mesafe olduğunu belirtir.

Dalga A’yı dalga C’nin başlangıcıyla karşılaştıran trend tabanlı Fibonacci düzeltmesini koyduğumuzda, daha düşüş senaryosu ile sonuçlanırız (Dalga C, dalga A’nın 1.618’ine eşittir) bizi son birkaç yılın en düşük seviyelerine geri götürecektir.

Ethereum’un bir buçuk yıldan fazla bir süredir gördüğü en düşük fiyat, mevcut sayımızın 1. Dalgasının başlangıcı olan 18 Haziran’da 880 dolardı. Bu, C Dalgası için daha aşağı yönlü bir durumdur. Eğer Dalga C, dalga A’nınkine eşit gelirse, o zaman 1.200 dolar civarında bir dip görebiliriz. Analist Joseph M. Wagner, Ethereum fiyatının bu noktada aşırı derecede aşağı yönde ivme kazanacağını söylüyor.

Analist ayrıca, Jerome Powell veya Ralph Nelson Elliot’ın açıklamalarının, Ethereum’u önümüzdeki haftalarda bu hedeflerden birine (1.200 veya 900 dolar) geçmesinde katalizör olabileceğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak Jerome Powell’ın Jackson Hole toplantısında yaptığı konuşmanın başlıklarını bu makalede aktardık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*