AKP kurucularından Kemal Albayrak’tan “21 yıl önce tabanca üretemiyorduk” diyen Erdoğan’a: AKP ülkenin önemli bir savunma kurumunu yok etti

Eski AKP Milletvekili Kemal Albayrak, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın “20 sene, 21 sene önceyi şöyle bir hatırladığımda, biz yani silahlarımızda bırakın böyle tank, top filan falan bunları bir kenara, obüsleri bir kenara tabanca, tabanca, bunları üretemiyorduk” sözlerine işaret ederek, “Kendisine MKEK ürünü bir silah hediye ettim. Bugün bu iktidar bu önemli kurumu yok etti. Burayı şirketleştiriyorum diyerek, liyakatlı, uzman personelini yok etti, çoğunu il dışına gönderdi. AKP ülkenin önemli bir savunma kurumunu yok etti” ifadelerini kullandı.

AKP’nin kurucuları arasında yer alan eski Kırıkkale Milletvekili Kemal Albayrak, AKP iktidarı döneminde Makine ve Kimya Endüstrisi’nin (MKEK) yok edildiğini savundu.

Albayrak, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yeni Altay Tankı’nın testler için TSK’ya teslim programındaki açıklamalarını eleştirdi. 

Kemal Albayrak, değişim vaktinin geldiğini belirterek, “Baharı bekliyoruz. Gayretimiz adaletten, hukuktan ve ahlaktan yanadır. Başarı milletimizin olacak, bahar gelecek” diye yazdı.

Eski AKP’li Kemal Albayrak’ın Twitter’dan paylaştığı mesaj şu şekilde: 

Çok ilginçtir, Erdoğan, bizden önce, ülke silah bile üretemiyordu diyor. Oysa Erdoğan’ı Kırıkkale’ye getirdiğimde Kırıkkale milletvekili olarak MKEK ürünü bir silah hediye ettim kendisine şahsi olarak, resmi yollarla kayıtlı. Amacım, iktidar olunca teknolojiyi yenileyelim ki MKEK modernize olsun diye.

Bugün bu iktidar, bu önemli kurumu yok etti. Burayı şirketleştiriyorum diyerek, liyakatlı, uzman personelini yok etti, çoğunu il dışlarına gönderdi. Şu an MKEK’da hiçbir yatırım yok. Akp ülkenin önemli bir savunma, kurumunu yok etti. İncelemek mümkündür. Şu anda buranın değerli arazileri var Türkiye genelinde, acaba kime pazarlayacaklar, ilerde göreceğiz. Satılmadık yer kalmadı. Eğer özellikle Kırıkkale’li vatandaşlar bunu görmüyorsa yazıklar olsun. Aklı ve vicdanı olan bunları görür. Ülkede satılmadık yer ve üretim yerleri kaldı mı? Ahlak bunu sorgulamaktır. Bu seçim bunlardan hesap sorma seçimidir, mafya, soygun, talan yapan, din tacirlerinin,hesabının verilmesini soracak, değişimin seçimidir. Ülkeyi lağıma çeviren yönetimin saltanat sürdüğü,din tacirleri ve ideolojik bağnaz kafalara da, devlet kesesinden hiyerarşik soygun düzeninin sağlandığı ,bir yönetim anlayışının, son bulmasıdır.

Başaracağız birlikte, ahlaklıların, demokratların, hak ve hukuku bilenlerin dayanışması ile. Ahlak ülkenin ve milletimizin çıkarlarını korumaktır. Şahsi imtiyazlı sınıf yaratmak değildir. Hırsızın ahlakı, kendi düzenini sürdürmektir. Bahane aramaya gerek yok. Tüm adaletsizlikler, hak yemeler, özgür düşünceyi yok etmeler, özgür gazetecileri zindana atmak, keyfi idare ile, KHK ile mağduriyet ve zulümler, soygunlar, politik hırsızlar, servet, devletten gelir çalma bizim için helal diyen, holdingleşen bir zihniyeti, adalete, teslim etmek ve hesap sormak için seçimimizi, değişimden yana kullanacağız.

Akıl, bilim, hukuk, demokrasi, ahlak rehberliğinde, hukuk devletini inşa edeceğiz. Suçlular ”bağımsız adalette” yaptırdıkları şatafatlı cezaevlerinin müşterileri olurlarsa şaşmamak gerekiyor. Bu iktidar şaşırttı. Karamanoğlu Mehmet’in “Bundan böyle divanda, dergahta Türkçe konuşulacak dediği diyarda, bedevi anlayışı ile, halka gösterişle, Arapça konuşana oy  yok.

Geçmişte de “one minute” diyerek İsrail’e hangi imkanları tanıdığını bu millet unutmaz. Taklitle ve saklayarak” aç sofralarında gösterişle, kafada müslüman kimliğiyle görünüp, kalpleri farklı, saraylarında, saltanat sürenlere inanırsak, hakikat mücadelesi yapamayız, “açlık” bu milleti bırakmaz, köleliğe devam eder. Bunu sorgulamamız gerekir. Değişim bunları çok tedirgin ediyor. Kaçmaya hazırlanan yandaşlar, haram obezleri, imtiyazlı türler, adaletten çok korkuyorlar.

Değişim vakti geldi. Baharı bekliyor. Gayretimiz,adaletten ve hukuktan, ahlaktan yanadır. Başarı milletimizin olacak, bahar gelecek.”

Editörün notu: Kemal Albayrak’ın tweetindeki yazım hataları düzeltilmemiştir, orijinal haliyle bırakılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir