AK Partili Taşkın: TOKİ pahası 2.5 milyar lira olan yapıtları Mersin’e kazandırdı

Ali Cumhur Taşkın AK Parti iktidarı periyodunda Mersin’de bugüne kadar yapılmış yatırımlarla ilgili değerli açıklamalarda bulundu.

İşte Ali Cumhur Taşkın’ın o açıklamaları;

Bedelli basın mensupları bu gün sizlere, seçim bölgem Mersin Akdeniz ilçemizde geçtiğimiz cuma günü Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’un iştirakleriyle gerçekleştirdiğimiz bir dizi açılış ve temel atma programından bahsetmek istiyorum.

Hepinizi sevgi ve hürmetle selamlıyorum.

Akdeniz’in incisi, medeniyetlerin merkezi, ülkemizin en değerli kentlerinden birisi olan Mersin’imizde Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’un iştirakleriyle toplumsal konuttan futbol alanlarına, çok gayeli spor alanlarından içme suyu sınırlarına, güneş gücü santralinden yol düzenlemelerine ve toplumsal donatılara kadar birçok projenin temellerini attık, açılışlarını gerçekleştirdik.

Yeni yuvalarımızın, toplumsal donatılarımızın, yatırımlarımızın Akdeniz’imiz, gençlerimiz, çocuklarımız ve ailelerimiz için güzel olmasını diliyorum.

Pahalı basın mensupları,

Heybetli Toros Dağları’nın eteklerinde kurulan Mersin; tarihi, kültürü, limanı, coğrafik pozisyonu, üretim kapasitesi, nüfusu ve verimli topraklarıyla Doğu Akdeniz’in en büyük ticaret merkezidir.

Genel Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinde 20 yıllık AK Parti iktidarında Tüm Türkiye’de olduğu üzere Mersin’de de çocuklarımızın geleceğe inançla bakması, annelerimizin memnun, babalarımızın huzurlu olması için çalışıyor, uğraş ediyoruz.

Akdeniz ilçemiz Mersin kent merkezinde olmasına karşın ehil olmayan ellerde heba edilmiş, ideolojik telaşlarla yazgısına terk edilmişti.

Hamd olsun; 2019 mahalli yönetimler seçimlerinde milletimizin takviyesi ile Akdeniz Belediyesini AK Parti’nin kazanmasıyla, ilçemiz ehil ellerle, toplumsal belediyecilikle, gönül belediyeciliğiyle tanıştı.

Eskiler, “İş bilenin, kılıç kuşananın.” derler. Bu tarihten itibaren ehil ellerde, işi bilen yöneticilerle çehresi değişmeye başlayan Akdeniz; köhne bir bölgeden adeta çağdaş bir kent haline geldi.

İnşallah yeni yatırımlarla ilçemizi güzelleştirmeye, vatandaşlarımızın refahını artırmaya ve gençlerimize sağlıklı ve yeşil bir Akdeniz bırakmaya daima birlikte devam edeceğiz.

Cuma günü Bakanımız Sayın Murat Kurum’un iştirakleriyle yaptığımız programda; 467 toplumsal konut, futbol alanları ile çok maksatlı spor alanları, kanalizasyon ikmal inşaatı, güneş gücü santrali ve yol düzenlemelerini içeren 6 yapıtın açılışını ve 415 konut, 50 dükkân, cami, kreş, ticaret kültür merkezinin de temel atmasını gerçekleştirdik.

Yatırımlarımız yalnızca bunlarla hudutlu kalmayacak. Akdeniz’i, Mersin’inde ve bölgesinde hak ettiği yere taşıyana kadar projelerimizi bir bir hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.

Bu anlayıştan hareketle Sayın Cumhurbaşkanımızın “Türkiye’nin Her Yerinde Kentsel Dönüşüm” sloganıyla başlattığı çalışmaları Mersin’de de gece gündüz demeden devam ettiriyoruz.

TOPLAM YATIRIM BEDELİ 2.5 MİLYAR LİRA 

Bugüne kadar TOKİ Başkanlığımızla Mersin genelinde toplam yatırım kıymeti 2.5 milyar lira olan 4.185 konut ile içerisinde hastane, okul, 25 bin seyirci kapasiteli stadyum, millet bahçesi, cami ve dükkânlardan oluşan onlarca toplumsal donatıyı tamamladık.

Mersin’de Vilayetler Bankamız eliyle toplam maliyeti 1 milyar 320 milyon lira olan 108 adet iş bitirdik.

Yeniden kentimizdeki yeşili mavi ile kavuşturmak ismine Mersin’e yeni bir tarih, kültür ve yeşil jenerasyon kazandırıyoruz.

6 MİLLET BAHÇESİ PROJESİ

Mersin’de toplam büyüklüğü 375 bin m2 olan 6 millet bahçesi projemiz var. Bunlardan Akdeniz Hamidiye Mahallesinde yer alan Mersin millet bahçesini ve Mezitli Tece Mahallesinde yer alan Muzaffer Yalçıntaş Çamlık Mesire Alanı millet bahçesini açtık. Dört millet bahçesinin projelendirme çalışmalarına devam ediyoruz.

Yeniden 1.155 konut, 86 dükkân, 3 cami, kreş, ticaret ve kültür merkezi, hükümet konağı, ticaret merkezi ve DSİ sulama inşaatının üretimini sürdürüyoruz. Elhamdülillah!

Tüm bu projelerle; Mersin’in etrafını, tabiatını koruyor, konutlarını, dükkânlarını yeniliyor; iktisadına, istihdamına katkı sağlıyoruz.

Mersin’i, kültürüyle, mimarisiyle, tarihiyle, insanıyla geleceğe taşımak için canla başla çalışıyoruz.

Kıymetli basın mensupları

Çarpık kentleşmenin önüne geçmek, dar ve orta gelir kümesinde olan vatandaşlarımızın konut sahibi olmalarını sağlamak açısından bu çeşit toplu konut projelerinin hayata geçirilmesi sahiden çok kıymetli.

Toplu Konut Yönetimimiz ülkemizin her bir köşesinde olduğu üzere Mersinimizde de çok hoş projelere imza attı, gerçekleştirdi ve yeni projeler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Millet Bahçemiz Akdeniz’e farklı bir hoşluk kattı. Öbür millet bahçelerimiz de tamamlandığında Mersin’imizin çehresi daha da hoş olacak inşallah.

Akdeniz Belediye Liderimiz Mustafa Gültak Bey’i ve grubunu ak belediyeciliğin, gönül belediyeciliğinin en hoş örneklerini gerçekleştirdikleri, çalışmaları ve hizmetleri hasebiyle tebrik ediyorum.

Bu projelerde konut sahibi olan ve olacak hemşerilerimizi de ayrıyeten tebrik ediyor, güzel olmasını diliyorum.

Bu yatırımları kentimize kazandıran başkanımız, Genel Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum. Birebir biçimde Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, TOKİ Başkanlığımıza, milletvekillerimize, Belediye Liderimize emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Temel atma ve açılışlarımızın tekrar iyi, uğurlu olmasını diliyor,

Hepinize teşekkür ediyorum.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*