Ahmet Davutoğlu’ndan ‘Berat Albayrak’ açıklaması

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, KRT TV canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yönelik “İhanet ettiler, o makamlara layık oldukları için gelmediler” kelamlarına bir sefer daha karşılık verdi.

“KENDİSİNİ DİNLEYEN KİTLELERİ HİPNOTİZE ETMEYE ÇALIŞIYOR”

Davutoğlu, “Sayın cumhurbaşkanının son devirde takındığı üslup, kendisi her hakka sahip, muhataplarının ise hiçbir hakkı yok. Kendi liderini ihanetle suçluyor. Bu suçlama siyasi rakibinize bile yapılamaz. İhanet suçlamasının içini doldurması lazım. O her türlü hak ile sizi suçluyor, suçlamanın hududu da yok. Kendi liderine liyakatsız ve hain suçlamasının iki suçlamanın da altının boş olduğunu en düzgünü kendisi biliyor. Yalnızca kendisini dinlediğini düşündüğü kitleleri bir manada hipnotize etmeye çalışıyor. Birtakım provokatörleri karşıma çıkarmaya çalışıyor” diye konuştu.

“CANLI YAYINDA KARŞIMA ÇIKSIN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a meydan okuyarak canlı yayında tartışmaya çağırmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Davutoğlu, “İstediği gazetecileri karşıma çıkarsın, kendisi otursun. Kendisine bütün sorular evvelce verilsin. Hatta bir grup de hazırlasın ardına onu oturtsun, bir de prompter koysun ondan da takip etsin. Ben tek başıma, yalın kılıç, en berrak halimle oraya oturacağım tek başıma. İhanet neyse gözümün içine baka baka ihanet neyse söyleyecek. Onun anladığı manada ihanet, körü körüne kendisine sadakat dışında bir şey yaparsanız ihanet. Kusura bakmasın, benim borcum bu millete” tabirlerini kullandı.

“HODRİ MEYDAN, HESAPLAŞMAYA VARIM”

“Ben hazırım, meydan okuyorum. Hodri meydan, ben hesaplaşmaya varım” diyerek Erdoğan’a seslenen Davutoğlu, “Hangi kademede liyakatsız olmuşum söylesin, neye ihanet ettiğimi söylesin” çıkışında bulundu.

“ERDOĞAN, KUKLA ADAMLARLA ÇALIŞTIĞINDA ÜLKENİN PROFİLİ DÜŞTÜ”

Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Tayyip Erdoğan, hakikat beşerlerle çalıştığında liderliği muvaffakiyetle taçlandı herkes takdir etti. Tayyip Erdoğan, yanlışsız beşerler yerine körü körüne itaat eden kukla adamlarla çalıştığında, düşük profilli başbakanlarla çalıştığında kendisiyle birlikte ülkenin de takımının de profili düştü. Tercihlerini o yaptı. Bizi getirirken de tercihi o yaptı.

BERAT ALBAYRAK’IN SİYASETE GİRME SEBEBİNİ AÇIKLADI

Berat Albayrak’ı siyasi sürece sokma sebebi, kendi yakını birinin statüyü sürdürmesiydi. Berat Albayrak, bir gece yarısı attığı iletiyle onu yarı yolda bıraktı. ‘Benden sonra benden biri güce sahip olacak’ fikri partiler, devletleri bitirendir. Gücün sahibi siz değilsiniz. Millet için bu gücü emanet için alırsınız. Türk siyasetinde gücü alan gücü sahipleniyor. Birçok parti ve devlet içinde de en büyük zaaf bu…Sayın Erdoğan kendisini gücün maliki, devletin maliki üzere görmeye başladı”

“AKP TABANINDA POPÜLARİTEM ARTINCA…”

Davutoğlu, “Benim AKP tabanı ve teşkilatları nezdinde popülaritem artınca öbür insanların önü tıkanmış üzere oldu. Sayın Binali Yıldırım’ın, Sayın Süleyman Soylu’nun, Sayın Berat Albayrak’ın… Erdoğan’ın amacı bunun devamını sağlamaktı. İşte düşünce burada” diye ekledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*