21 yaşındaki Batuhan’ı eski sevgilisinin babasının öldürdüğü ortaya çıktı

Ümraniye’de 19 Mart 2022 tarihinde saat 07.00 sıralarında meydana gelen olayda, Kapalıçarşı’da bir kuyumcuda personel olarak çalışan Batuhan Kurt, sabah işe gitmek için konuttan çıktığında bıçaklı taarruza uğradı. Taarruz sonucu çeşitli yerlerinden yaralanan Batuhan Kurt, yakındaki bir markete giderek yardım istedi. Etraftakilerin ihbarıyla olay yerine gelen sıhhat grupları Batuhan Kurt’u etraftaki bir hastaneye kaldırdı.

Kurt hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. 

İKİ VİLAYETTE OPERASYON YAPILDI

Cinayet Ofis Amirliği grupları, Batuhan Kurt’un bir müddet evvel ayrıldığı eski kız arkadaşı Esmanur G. ve ailesi ile husumetli olduğunu belirledi. Olayla ilgili güvenlik kameralarını da izleyen takımlar, cinayeti Batuhan Kurt’un eski kız arkadaşının babası Hasan G.’nin işlediğini tespit etti. Yapılan teknik ve fiziki takibin akabinde şüphelileri yakalamak için operasyon yapıldı.

21 Haziran 2022 tarihinde Sultanbeyli, Sarıyer ve Ümraniye ve Sinop Türkeli ve Ayancık ilçelerinde yapılan eş vakitli operasyonda eski sevgili Esmanur G., baba Hasan G. ile akrabaları Serkan G., Erkan G., Müge G., Fazilet E. ve  Zuhal G. gözaltına alındı.

Şüphelileri sorguları Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğünde yapıldı. Cinayet Ofis Amirliğine getirilen şüphelilerden Serkan G., Müge G. ve Fazilet E.  savcılık talimatıyla hür bırakıldı. Polis soruşturması sonucu olayın faili Hasan G.’nin sabah saatlerinde bir taksiye binerek, Batuhan Kurt’un oturduğu konutun olduğu bölgeye gittiğini belirlendi. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*